Mait Kraun • 15 august 2017

Aktsiisitõus aitas kütusemüüjal majandustulemusi parandada

Kütus  Foto: epa

Kütust vahendav Port One’i käive kasvas tänu kütusehindade tõusule ja välismaise tankimise suurenemisele. Ühtlasi võtsid omanikud firmast ligi pool miljonit eurot dividende.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et kütuse jaemüügiga tegeleva Port One OÜ müügitulu kasvas 2016. aastal 41 protsenti, 27,09 miljoni euroni. Ärikasum suurenes 18 protsenti, 128 366 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Ettevõttes töötas mullu kümme inimest, see näitaja ei muutunud. Käive töötaja kohta kasvas 41 protsenti, 2,71 miljoni euroni. Keskmine brutotasu langes 6 protsenti, 1633 euroni kuus.

Port One OÜ müüb ja vahendab Eesti, Läti ja Leedu ettevõtetele kütust kogu Euroopa teritooriumil, samuti saavad kliendid tasuda teede kasutamise eest Euroopas. 

Unknown body type: x-im/content-part infopank

"2016. aasta kõige iseloomulikum näitaja meie valdkonnas oli Eesti ettevõtete tankimiste koondumine Lätisse ja Leedusse, kasv oli hüppeline. Tütarettevõtte maht Poolas kasvas ca 1,5 korda," kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. "Müügikäivet aitasid tõsta Eestis tõstetud diisliaktsiis ja klientide välismaine kütuseostmine ning kütusehindade kasv."

"2017. aastal on autovedudes oodata jätkuvat kulude ja konkurentsi kasvu. Lõuna-Euroopast pärit vedajate siirdumine üha enam põhja poole tõstab hinnakonkurentsi Skandinaavias."

Ettevõtte omanikud on Teet Järvekülg ja Ülle Järvekülg (ettevõtte Armadio OÜ kaudu, osalus 76 protsenti) Tatiana Volchek ja Igor Kozhurov (mõlemad ettevõtte Somaga Grupp OÜ kaudu, osalus 17 protsenti) ja Priit Põldmäe (ettevõtte Vivaland OÜ kaudu, osalus 7 protsenti).

Eelmisel aastal võtsid omanikud firmast 450 000 eurot dividende. 2015. aastal maksti omale 710 000 eurot dividende.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Hetkel kuum