Äripäev • 28. august 2017 kell 7:43

Tulu deklareeris rekordarv inimesi

Foto: Julia-Maria Linna

Oma möödunud aasta tulusid deklareeris ligi 688 000 inimest, mis on kogu tulude deklareerimise perioodi rekord, teatas maksu- ja tolliamet.

Ameti teenindusosakonna juhtivspetsialist Hannes Udde ütles, et viimase aasta kasvu taga oli eelkõige madalapalgaliste toetuse taotlemine. 

Alates 1999. aastal teenitud tuludest, mil sai esmakordselt elektroonselt tulusid deklareerida, on deklareerijate arv kasvanud 27 protsenti, toona deklareeris oma tulud pool miljonit inimest.

Eelmise aasta kohta käivate deklaratsioonide alusel tagastatav keskmine summa deklaratsiooni kohta ja ka üldine tagastatav summa Udde sõnul märkimisväärselt ei muutunud.

Järgmisest, 2018. aastast asendub toetus 500 eurose tulumaksuvaba miinimumiga inimestele, kes teenivad kuni 1200 eurot kuus. Suuremat sissetulekut saavate inimeste puhul väheneb miinimum järk-järgult ja rohkem kui 2100 eurot kuus teenivatel inimestel tulumaksuvabastus puudub.

Hoolimata deklareerijate arvu kasvust vähenes ühiselt tulu deklareerijate arv 9800 isiku võrra ja see on aasta-aastalt vähenenud. 2017. aasta tulusid abikaasad enam ühiselt deklareerida ei saa.

Hetkel kuum