Itaalia kehtestab digiteenustele maksu

19. detsember 2017, 13:16
Itaalia uus digiteenuste maks hakkab kehtima 2019. aastast.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171219/NEWS/171219642/AR/0/AR-171219642.jpg
Ainult tellijale

Itaalia parlamendi alamkoda kehtestas teisipäeval rahvusvahelistele digiteenuste pakkujatele 3protsendilise maksu, kirjutab Reuters.

Itaalia on olnud üks neist euroliidu riikidest, mis on kõige kõvemini kaevanud tehnoloogiafirmade nagu Amazon, Apple ja Google kombe üle hiilida maksude maksmisest kõrvale, sest neil puudub füüsiline kohalolu Itaalias.

Selle vastu hakkab riik nüüd võitlema seadusega, mis kohustab Itaalia ettevõtteid tasuma 3 protsenti igalt digiteenuse ostult, mille teine osapool ei asu Itaalias. Digiteenuse all ei ole mõeldud veebis ostlemist, vaid teenuseid nagu reklaami. Kohustus maksu tasuda tekib vähemalt 3000 sellise tehingu tegemisel aastas.

Itaalia parlamendi ülemkoda oli pakkunud isegi 6protsendilise maksu kehtestamist, kuid alamkojas selline maksumäär toetust ei leidnud. Seadus hakkab kehtima 2019. aastast ning sellega loodetakse riigikassasse tuua 190 miljonit eurot aastas.

Itaalia initsiatiiv digiteenuste paremaks maksustamiseks on osa laiemast mõtteviisi muutusest Euroopa Liidus. Ka Prantsusmaa, Hispaania ja Saksamaa on rahulolematud praeguse olukorraga, kuid väiksemad riigid nagu Luksemburg ja Malta on olnud selle vastu, sest kardavad oma soodsamate maksurežiimide konkurentsieelise kadumist. Eesti on olnud ühepoolse maksukehtestamise vastu ning loodab selles valdkonnas rahvusvahelisele kokkuleppele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2017, 13:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing