Äripäev • 6. september 2018 kell 15:01

Raadiohommikus: tehnoidusse investeerimine ja üks õige atraktiive tööandja

Merle Liisu Lindma (Skype Microsoft Eesti personalijuht)  Foto: Eiko Kink

Teisipäeval kuulutatakse välja järjekordne atraktiivne tööandja. Kuus aastat järjest on selle edetabeli kinni pannud Skype Eesti. Kas õnnestub ka seitsmes kord?

Külas on Microsoft-Skype'i personalijuht Merle Liisu Lindma, kellega arutame, mis teeb tööandja atraktiivseks ja kuidas neil on õnnestunud mitu aastat kõrget kohta hoida.

SEB teatas, et investeerib järgmise viie aasta jooksul Baltimaade fintech-ettevõtetesse, 10–20 idufirmasse. Külas on SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk, kelle käest uurime, mille järgi hakatakse investeeringuid tegema.

Stuudios on saatejuht Alyona Stadnik ja uudistetoimetaja Liis Amor.

11.00-12.00 "Kuum tool". Tulipunktis on riigihangete seaduse muudatus, mis teeb hankijast õigusemõistja pea- ja alltöövõtjate vaidlustes. Saadet juhib Kristel Härma.

13.00-14.00 "Ettevõtte edulugu". Täna tutvustame rohkelt rahvusvahelist tähelepanu pälvinud unikaalse arhitektuuriga moodulkodude loojat ÖÖD. Hiljuti avati just selline maja Ülemiste Citys. ÖÖD majad on aga jõudnud ka muuhulgas kaugele Ghanasse, Austraaliasse ja Uus-Meremaale. Näiteks Playboy valis ÖÖD maja ägedaima disainiga väikemajaks, 4 kuuga tuli 5000 päringut. Külla tulevad ettevõtte ÖÖD asutajad Andreas ja Jaak Tiik. Saatejuht Liis Amor.

15.00-16.00 "Kullafond". Kuidas mõelda ja kõnelda oma riigist kodus ja võõrsil? Kuidas rääkida riigist nii, et me kõik saaksime millestki põhilisest ühtemoodi aru, aga säiliks arvamusvabadus ja -paljusus? Mida tähendab informatsiooniline enesemääramine ja psühholoogiline kaitse? Miks eestlased ja venelased kipuvad ikka olema meie ja nemad? Kuidas teha Eestist rahulik ja turvaline kodu meile kõigile? Äripäeva raadio kullafondi saates "Arvamusliidrite tund" arutlevad filmirežissöör ja valitsuse strateegilise kommunikatsiooni nõunik 2014-2016 Ilmar Raag ning kirjanik ja ajakirjanik Andrei Hvostov. Saadet juhib Vilja Kiisler.

Hetkel kuum