Kristjan Pruul • 23. oktoober 2018 kell 9:43

Populaarne raamatupidamistarkvara tootja müüdi norrakatele

1997. aastal asutatud Merit Tarkvara juht Andres Kert otsustas müüa enamusosaluse norrakatele.   Foto: Jassu Hertsmann

Merit Tarkvara senised aktsionärid Andres ja Kaja Kert otsustasid enamusosaluse müüa Norra rahvusvahelisele äritarkvara ettevõttele Visma.

"Põhjuseid oli kaks: esiteks saab uute osanike abil pakkuda klientidele selliseid lahendusi, tooteid ja tarkvara, mida me ise ei oleks jõudnud välja arendada. Teiseks oli hind hea," kommenteeris Andres Kert.

Küsimusele, kas Meriti osanikud otsisid ostjat või otsis Visma Meritit, vastas Kert, et Visma tuli nende juurde. Senistele omanikele jääb vähemusosalus ja Kerdi kinnitusel jätkab ta ka edaspidi tööd Merit Tarkvara juhina.

Advokaadibüroo Cobalt nõustatud tehingu tulemusel omandas Visma äriregistri andmetel 70protsendilise osaluse Meritis. Visma on üks Põhja-Euroopa juhtivatest äritarkvara ja -teenuste pakkujatest, mis on esindatud kaheteistkümnes riigis ning sellel on ligikaudu 8500 töötajat.

Visma Software SMB divisjoni juht Steffen Torp ütles teate vahendusel, et Meriti ost kindlustab Visma jalajälge Põhja-Euroopas eriti just väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele suunatud teenuste alal. Eestist saab Vismale tarkvarateenuste pakkumise arenduskeskus.

Põhjamaades ja ka teistes Balti riikides tugevalt esindatud Vismale ei olnud see ainus selline ost, oktoobri algul teatasid nad ka Ungaris pilvepõhist arveteenust pakkuva Számlázz.hu ostust. Tegu oli taktikaliselt valitud sisenemisajaga, sest Ungaris muutus juulis kohustuslikuks arveinfo reaalajas maksuametile edastamine, mida Számlázz.hu ka pakub.

"Visma otsib aktiivselt teisi ostuvõimalusi Kesk- ja Ida-Euroopas ning on põhitähelepanu pööranud piirkonnas oma turgudel kiirelt tõusvatele kandidaatidele," ütles Visma tegevjuht Oystein Moan Számlázz.hu ostu järel.

Merit Tarkvara on tarkvaraettevõte, mis pakub pilvepõhiseid tööriistu nii raamatupidajatele kui ka väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele. Ettevõtte peamised tooted on raamatupidamisprogramm Merit Aktiva ja palgaprogramm Merit Palk. Aktival on 6000 klienti, kes on valdavalt raamatupidajad ning palgaprogrammi kasutab 2000 klienti, kes teevad sellega palgaarvestust 12 000 ettevõttele, selgub Meriti majandusaasta aruandest.

Merit Tarkvara käive on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud, mõne aasta eest 1,5 miljoni euro tasemelt üle 2 miljoni euro aastas. Kasv aasta varasemaga võrreldes oli 20 protsenti. Merit Aktiva on väikeste ja keskmiste ettevõtete raamatupidamisprogramm, mida pakutakse ka Soomes ja Poolas. Ettevõttes töötas möödunud aastal täiskohale taandatuna 25 inimest.

Hetkel kuum