Äripäev • 23. november 2020 kell 15:12

Raadiohommikus: jõuludest kaubanduses ja tööstusinvesteeringutest

Tallinna Kaubamaja.   Foto: Liis Treimann

Raadiohommikus räägime saabuvatest jõuludest kaubanduses – külas on Tallinna Kaubamaja turundusdirektor Enel Kolk ja mänguasjapoodide keti Karupoeg Puhh juht Allar Peetmaa. Milliseks prognoosivad kaupmehed jõuluaegset käivet, kuidas korraldada koroonapiirangute ajal kampaaniaid ja kui palju mõjutavad ärajäävad jõulupeod kaupmeeste äri?

Käimas on rehvivahetuse tipphooaeg. Kuidas võtta maksimum olukorras, kui nõudlus on selgelt suurem kui pakkumine ja rehvivahetuses pikad järjekorrad? Milliseks kujunes 2020. aasta automüük ja mida oodata järgmiselt aastalt? Uurime asja Topauto müügijuhi Janek Eskori käest.

Termopuidust materjalide tootja Thermory investeerib 3000 m2 suuruse termokompleksi ehitusse 7,5 miljonit eurot. Kuidas investeering sündis ja millised riskid sellega kaasnevad, räägib ettevõtte juht Simmo Soomets.

Kuidas edeneb tervishoiu digitaliseerimine ja kuidas aitavad suurandmed koroonaviirusega võidelda. Kas tervishoius pole andmekaitse ja privaatsusega mitte liiale mindud? Arutame asja PERHi juhatuse liikme Terje Peetsoga.

Hommikusaadet juhivad Hando Sinisalu ja Ken Rohelaan.

Saatepäev jätkub nelja saatega:

10.00–11.00 "Sisuturundussaade". Saates on külas justiitsministeeriumi vanglast vabanenute jätkutoe projektijuht ja vabatahtlik konfliktivahendaja Stanislav Solodov. Räägime sellest, kuidas vanglast vabanenuid tööellu integreerida ja millised on siin peamised probleemid ja väljakutsed.

Saates jagavad oma praktilisi kogemusi veel ka Rõõmu Kaubamaja juhataja Viktoria Sakerman ja Aleksei Morgunov, kes vanglast vabanenuna on Rõõmu Kaubamajas tööl.

Saatejuht on Hando Sinisalu.

11.00–12.00 "Investor Toomase tund". Välismaal 3–4 korda Eestis saadud palgast suuremat sissetulekut teeninud noored naisinvestorid Saara Arulaane ja Janeli Ruusmann on ilma reisimisest ja muudest elumõnudest loobumata suutnud kasvatada endale korraliku investeerimisportfelli. Kas noored peaksidki välismaale raha teenima põrutama, milliseid investeeringuid ja millist tootlust noored investorid on saavutanud ning kui kaua kestab praegune vaktsiinivaimustus investorite hulgas, sellest nad saates räägivad.

Saadet juhib Anu Lill.

13.00–14.00 "Cleantech". Äripäeva raadio rohetehnoloogia- ja innovatsioonisaates räägime seekord riiklikust innovatsioonirahastusest. Nimelt on plaanis koos riigieelarvega võtta vastu ka investeeringute pakett, millega riik investeerib lähemate aastate jooksul kuni 300 miljonit eurot innovatsiooni ja eelkõige rohepöördega tegelevatesse ettevõtetesse. Mis seisus plaan täpsemalt on, kuidas seda tehakse ning millesse ikkagi investeerima hakatakse, räägib lähemalt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi.

Lisaks tutvume saates Solaride meeskonnaga, kes ehitavad Eesti esimest päikeseautot, millega juba järgmisel aastal minna sõitma viie päevaga läbi Austraalia. Projekti hetkeseisu ning seda, millal auto tänavatele võib jõuda, tutvustavad Sigrid Ojavee ja Solaride insener Karl August Tatunts.

Saatejuht on Mart Valner.

15.00–16.00 "Kullafond". Kuidas tegutsevad noored ja ägedad brändid? Rääkisime saates Ampleri turundusjuhi Ott Ilvese ja Aegaoni tegevjuhi Rauno Kuttiga sellest, kuidas nad on oma brändi üles ehitanud, mis on nende brändi peamisteks tõusumootoriteks ja kuidas nad nii head välja näevad.

Saatejuht on Uku Nurk.

Saade oli eetris 2020. aasta augustis.

Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.

Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate siit.

Hetkel kuum