Sandor Liive palk tõuseb 2000 euro võrra

22.06.2012, 08:08 Loe kommentaare (35)

Eesti Energia nõukogu tõstis eile juhatuse liikmete palka, firmajuhi Sandor Liive palk kerkib 2000 euro võrra.

Juhatuse esimehe Sandor Liive brutotöötasu on otsuse järgi 10 800 eurot senise 8800 euro asemel. Teiste juhatuse liikmete brutopalk on alates juulist 6090 euro asemel 7300 eurot. Eesti Energia juhatusse kuuluvad lisaks Liivele Margus Kaasik, Harri Mikk, Raine Pajo ja Margus Rink. Energiafirma juhtide uued palgad hakkavad kehtima 1. juulist.

"Ei, ma ei kavatsenud välismaale lahkuda. Nõukogu tegi lihtsalt üle kuue aasta seda, milleks nõukogul on igal aastal võimalus," kommenteeris Liive palgatõusu eile õhtul Facebookis.

Eesti Energia nõukogu esimehe Jüri Käo sõnul lähtuti palgaotsuse langetamisel tippjuhtide palgauuringutest ning ettevõttes toimunud arengutest. "Erinevate palgauuringute analüüsimisel saime kinnitust sellele, et juhatuse liikmete palgad on ajale jalgu jäänud ega vasta turutingimustele," märkis ta.

Käo sõnul on Eesti Energia näidanud stabiilseid majandustulemusi. "Vabal turul elektri ja õli müügist teenitav tulu on ettevõtte väärtust märkimisväärselt kasvatanud. Eesti Energia ei ole enam seesama ettevõte, mis kuue aasta eest, mil juhatuse liikmete palkasid viimati korrigeeriti," põhjendas ta.

Tänavu juuni keskel kirjutas Päevaleht, et Eesti Energia nõukogu esimees Jüri Käo soovis firma tegevjuhile 20 000eurost kuupalka, kuid nõukogu lükkas ettepaneku tagasi.

Eelmisel aastal teenis Sandor Liive koos lisatasudega 135 826 eurot, mis teeb brutotasuks ühes kuus 11 318 eurot.