Tallinna linnavalitsus tegi ettepanekuid eelarve suurendamiseks

Inno Tähismaa 03. jaanuar 2001, 17:34

Tallinna Linnavalitsus esitas volikogule täiendavad muudatusettepanekud alanud aasta linnaeelarve projekti, mis paisutab elarvet lisaks varem pakutud 700 miljonile veel 100 miljoni krooni võrra.

Raepressi teatel on uued muudatusettepanekud on eelkõige seotud linna ametite reorganiseerimisega ning puudutavad peamiselt investeeringute ümberjagamist.

Linnavalitsus teeb muuhulgas ettepaneku suurendada maamaksu prognoosi 5 miljoni krooni võrra vastavalt tegelikule laekumisele.

Eelarveprojekti lisati Turvalisuse- ja Integratsiooniamet, mille tööjõu- ja majandamiskuludeks on kavandatud 3 miljonit krooni eelarvesisese ümberjagamise tulemusel.

Ettevõtlusameti eelarve vähenes eelnõus 1,5 miljoni krooni võrra, millest 1 miljon krooni lisandus Spordi- ja Noorsooametile investeeringuteks Harku Sõudebaasi ning pool miljonit krooni Turvalisuse- ja Integratsiooniameti üldvalitsemiskuludesse.

Ettepaneku kohaselt lisataks Ettevõtlusametile 25 miljonit krooni Lilleküla Jalgpallistaadioni osaluse omandamiseks ning Säästva Arengu ja Planeerimise ametile 15,6 miljonit krooni staadionile juurdepääsuteede ja infrastruktuuride väljaehitamiseks.

Uue prügila infrastruktuuri kaasfinantseerimiseks kavandatakse Kommunaalametile lisada 15 miljonit krooni.

Samuti lisataks Kommunaalametile 20 miljonit krooni kanaliseeritud tänavate asfalteerimiseks. Mõeldud on neid tänavaid, mis varustatakse sadeveekanalisatsiooniga ning kus ameti tööplaan näeb ette tänava profiili uuendamist - äärekivide paigaldamist ning teekattele õige kalde andmist.

Kommunaalametilt kanti Säästva Arengu ja Planeerimise Ametile üle 83,4 miljoni krooni ulatuses teede ehitusega seotud investeeringute summad, seda seoses tööjaotuse muutumisega abilinnapeade vahel.

Vähendati laenude tagasimaksmise ja intresside summat 53 miljoni krooni võrra, sest möödunud aasta tulude tegelik laekumine ja kulude alatäitmine vähendas aasta lõpus laenuvajadust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing