Vene kooli surnud hinged kummitavad direktorit

05. jaanuar 2001, 08:47

Pärnu Vene gümnaasiumi juhtkond võis põhjustada riigile sadadesse tuhandetesse kroonidesse ulatuva kahju, kandes kooli nimekirja olematuid õpilasi, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnu maavalitsuse haridusosakonna inspektorid tuvastasid 45 õpilast, kes on Vene gümnaasiumist lahkunud või õpivad juba aastaid teistes koolides.

Pärnu maavalitsuse haridusosakonna juhataja Avo Juss ütles, et kontrollimisel ilmsiks tulnud andmete alusel võis riik möödunud aastal olematute õpilaste õpetamise eest maksta ligikaudu 200 000 krooni. ?Selle raha eest saab väikest maakooli aasta otsa üleval pidada,? tõdes haridusosakonna inspektor Hede Martshenkov.

Kool sai võimalikust pettusest kasu, sest nimekirja kantud laste arvust sõltub direktori ja õpetajate tarifitseerimine ning palga ja lisatasude suurus.

Kuid 200 000 krooni ei pruugi olla lõplik. Maavalitsuse haridusosakonna inspektori Erika Jakobsoni hinnangul on põhjust kahtlustada, et surnud hingi kanti õpilasnimekirjadesse eelmistel aastatelgi ja neid võib olla rohkem kui sügisene kontrollimine näitas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing