Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Valmis alkoholiseadus, mis eeldab alkoholi müügiregistrit

08. jaanuar 2001, 12:29

Majandusministeerium saatis täna kooskõlastusringile alkoholiseaduse ning selle rakendusseaduse eelnõud, teatas majandusministeeriumi pressiesindaja. Olulisimaks muudatuseks võrreldes käesoleval ajal toimiva alkoholiseadusega on, et kavatsetakse loobuda alkoholi käitlemise tegevuslubadest, asendades alkoholi impordi ja hulgimüügi tegevusload kannetega spetsiaalses registris, jaemüügi puhul aga - laiendades kauplemisloa ulatust analoogselt sellega, kuidas toimub hetkel tubakatoodete müük.

Loobudes alkoholi käitlemise tegevuslubadest, pannakse ettevõtjale sisuline vastutus tema poolt käideldava alkoholi kvaliteedi ja käitlemistingimuste järgimise osas. Samuti on tegevuslubade kaotamine järjekordne meede administratiivsete tõkete vähendamisel tulenevalt Eesti liikmelisusest Maailma Kaubandusorganisatsioonis.

Alkoholiseaduse eelnõu sätestab erinõuded alkoholi käitlemisele, piirangud alkohoolse joogi tarbimisele, erinõuete ja piirangute järgimise üle teostatava järelevalve korralduse ning vastutuse seaduse rikkumise eest.

Majandusministeerium pidas eelnõu väljatöötamisel eelkõige silmas vajadust soodustada kaupade vaba liikumist piirangute ja muude tõkete vähendamise teel, tagamaks samas tarbijate huvide kaitse ja illegaalse alkoholi käitlejate vastutuse möödapääsmatuse. Arvestatud on ka alkoholi tarbimise sotsiaalseid aspekte.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing