PM: valitsus ei ole oma ülesannete kõrgusel

11. jaanuar 2001, 08:35

Välguna tabas paljusid teade, et alates märtsist enam rongiga Tallinnast Narva ja Tartusse ning Tartust Valka ja Oravale ei saa. Kõik. Üle sajandi kestnud eksperiment lõpetatakse, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Teede- ja sideminister Toivo Jürgenson ning talle ustavad ametnikud on kaugel siirusest, kui väidavad, et rongiliiklus seiskub Edelaraudtee jäikuse tõttu. Piinlik on ka kuulata vabariigi valitsuse eestkõnelejaid, kes vastu rinda tagudes näitavad oma murdumatut selgroogu ning kinnitavad - meie endaga manipuleerida ei lase ning kõik peaks justkui selge olema: selles, et Lõuna-Eesti rahvas enam kohati arsti juurde ning lapsed kooli ei saa, on süüdi vereimejast liigkasuvõtja. Antud juhul Edelaraudtee-nimeline. Paraku ei ole kõik kaugeltki nii lihtne.

See, et rongiliiklus võib seiskuda, selgus juba möödunud aasta mais. Just siis langetas Riigikogu poliitilise otsuse doteerida Edelaraudteed aastatel 2000-2009 ettevõtte soovitust poole väiksema summaga

Postimehele on sügavalt arusaamatu, miks Toivo Jürgensoni juhitav ministeerium ei ole eelnevast oma järeldusi teinud. Kui teede- ja sideministeeriumil ei õnnestunud ka 2001. aasta riigieelarvesse sisse viia lisasummasid rongiliikluse doteerimiseks, siis tulnuks juba varem alustada reisijateveoks alternatiivsete võimaluste väljapakkumist.

Praegu aga meenutavad ametnikud küll rohkem kloune, kui lubavad südatalvel 1. märtsiks korda teha külateed, et bussid metsavaheteedel katuseni mutta ei vajuks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing