Tallinna kerkivad uued sakraalehitised

16. jaanuar 2001, 08:26

Lisaks praegu Piritale kerkivale nunnakloostrile peaks tuleval aastal algama uusapostliku kiriku rajamine Lastestaadioni kõrvale ning aserbaid?aanide kogukonna esindaja on lubanud ehitada Tallinna mo?ee, kirjutab Postimees.

Püha Birgitta Ordu tellimusel Pirita kloostri varemete naabrusse kerkiv uus kloostrikompleks peaks valmis saama juulikuu jooksul. Brigitiinlasi asjaajamisel abistav endine siseminister Lagle Parek ütles, et mullu septembris alanud ehitustööd on kulgenud kavakohaselt.

Arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal koostatud kavandite järgi jaguneb kloostrikompleks kolmekordse maja kõrguseks kabeliks, kellatorniga külalistemajaks ning siseõuega kloostrihooneks.

Kabelit ja külalistemaja hakkab osaliselt ümbritsema bassein, mis ulatub ka kloostri siseõuele, kuhu arhitektide kavandite kohaselt tuleb purskkaev. Suuremahuline kloostrihoone ja 45 kohaga külalistemaja on kavandatud kahekordsetena.

Mullu linnavolikogu kinnitatud detailplaneeringuga endale Lastestaadioni kõrval krundi saanud uusapostlik kirik tänavu oma pühakoda rajama ei hakka. Kirikut esindava Ants Tarve sõnul käib praegu hoone projekteerimine, samuti taotlevad uusapostellased nendele eraldatud krunti suuremaks, et kõik soovitud ehitised alale ära mahuksid.

Esialgsete kavade järgi peaks paari meetri kaugusele Lastestaadionist kerkima kuni 14 meetri kõrgune kirikuhoone, samuti on krundile kavandatud pastoraadihoone ja kirikukool.

Eelmisel nädalal linnapea Jüri Mõisa vastuvõtul linnalt krunti küsimas käinud kohalike aserbaid?aanlaste kogukonda esindav Habib Guliev lubas Tallinna rajada ligi 700 miljonit krooni maksva mosheekompleksi.

Kuigi Guliev tahab uhket sakraalehitist rajada Piritale ranna lähedale, näeb linn mo?ee või idamaade keskuse asupaigana pigem Laagna tee ja Mustakivi tee ristmiku lähedal asuvat maatükki Lasnamäel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing