30. jaanuar 2001, 00:00

Ameerika Ühendriikide majanduskasvu aeglustumine on lühiajaline, teisel poolaastal hakkab konjunktuur taas paranema ja aastal 2002 suureneb sisemajanduse kogutoodang (SKT) umbes 4, ennustab investeerimispank Schroder Salomon Smith Barney (SSSB) Rootsi majanduslehe Dagens Industri teatel.

Enamik teisi nii positiivsel arvamusel USA majanduse seisust ei ole. Näiteks USA keskpanga (Fed) president Alan Greenspan nimetas äsja riigi majanduskasvu aeglustumist ?dramaatiliseks? ja arvas, et majanduskasv langeb nulli ligi.

SSSB pakub, et USA SKT suureneb tänavu 1,6. Fed alandab intresse nii kaua, kui on vajalik majandusse pöörde toomiseks, küsimus on ainult selles, et pole teada, kui madalaks tuleb intressitase lasta, ütles SSSB majandusanalüüside juht Michael Saunders.

SSSB usub, et tänu baasintressi alandamisele möödub USA majanduskasv 2002. aastal taas Lääne-Euroopa omast. ÄP Online

Eile hakkas New Yorgi börs NYSE kauplema kõiki enam kui 3525 noteeritud väärtpaberit dollarites ja sentides.

Eilne päev sai nimeks NYSE-l ?Decimal Monday?. Eelmise aasta aprillist augustini kaubeldi New Yorgi börsil pilootprojekti raames 159 aktsiat murdude (25 3/8) asemel dollarites ja sentides (25,38 dollarit). Viimased viis kuud on näidanud, et NYSE süsteemid, ?põrandal kauplejad? ja liikmesfirmad suudavad dollarites ja sentides kaubelda. ÄP Online

Analüütikud peavad Eesti Telekomi aktsiat praegu heaks investeeringuks, kirjutab Soome majandusleht Kauppalehti.

Kauppalehti tsiteerib Ühispanga turustrateegi Aivo Kangust, kelle sõnul on Telekomi hind põhjendamatult madalal, sest investorid kahtlevad ettevõtte võimes lüüa läbi telefonituru konkurentsitingimustes. ÄP Online

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:04
Otsi:

Ava täpsem otsing