Presidendi valimine algab võimuliidu kandidaadita

29. jaanuar 2001, 08:12

Valitseva kolmikliidu erakonnad ei sea tõenäoliselt oma kandidaate üles presidendivalimiste riigikogu voorus, lülitudes riigipea valimise protsessi alles valijameeste kogus, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Riigikogus kandidaadi väljapanemiseks läheb meil vaja rohkem hääli, kui meil hetkel on,? selgitas Reformierakonna peasekretär Eero Tohver oma partei näitel kolmikliidu erakondade probleemi.

Riigikogus presidendikandidaadi ülesseadmiseks on vaja 21 parlamendiliikme allkirja, kuid Reformierakonnal ja Isamaaliidul on kummalgi 18 ning Mõõdukatel 17 häält. Kõik kolm tahavad praeguse seisuga tulla välja oma presidendisoosikuga.

Isamaaliidu juhatus on juba otsustanud, et ei pea õigeks riigikogus oma kandidaadiga välja minna ning toetust ei anta teiste erakondade kandidaatidele.

Ainsana suudaks riigikogus oma jõududega presidendikandidaadi esitada Keskerakond, millel on parlamendis 27 liiget. Keskerakond otsustab riigikogus oma kandidaadi esitamise juulis-augustis, ütles erakonna peasekretär Küllo Arjakas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing