Nooremarstide sissetulek vähenes viiendiku võrra

30. jaanuar 2001, 08:16

Sellest aastast peavad nooremarstid (residendid) leppima viiendiku võrra väiksema sissetulekuga, sest haridusministeerium arvestas neile stipendiumi arvutades, et aastas on vaid kümme kuud, kirjutab Postimees.

Aasta algusest saavad Tartu Ülikooli arstiteaduskonna nooremarstid kuus 700 krooni vähem kui mullu. Siis maksid haridusministeerium ja sotsiaalministeerium arstikoolituse kõrgeimal astmel õppivatele üliõpilastele kokku ligi 3700 krooni.

Neli aastat lastekirurgiks õppinud Sigrid Paul ütles, et iga aasta algul tabab nooremarste halb üllatus. ?Eelmisel aastal unustati ministeeriumis meie stipendium üldse ära,? sõnas ta.

Varem ebamäärases staatuses olnud nooremarstid on sellest aastast üliõpilase seisuses ning neil on õigus tasuta bussisõidule. Kui nooremarst lapseootele jääb, siis ei saa ta töökohast dekreediraha. Tulevast sügisest residentuuri astujad on töövõtjad, maksavad tulumaksu ja saavad kõik sotsiaalsed tagatised, mis töövõtjatele laienevad.

Üldkirurgia residendi Indrek Seire sõnul kaaluvad mitmed nooremarstid õpingute katkestamist, sest nii väikese rahaga pole võimalik peret ülal pidada.

Tänavu eraldas haridusministeerium nooremarsti stipendiumiteks iga residendi kohta 3600 krooni kümneks kuuks, ning see põhjustas noorarstide igakuulise sissetuleku vähenemise.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing