Libedaga jala murdnu võib kohtust tuge otsida

Inno Tähismaa 14. veebruar 2001, 12:50

Pärnu traumapunktis on veebruarikuus aidatud 43 nii Pärnu linnas kui maal libedaga kukkunud ja tõsisemalt viga saanud hädalist, kohtult pole keegi abi otsinud, ehkki alust selleks oleks, kirjutab Pärnu Postimees.

Pärnulane Asta K., kel libedus lõi jalad alt tööle minnes, hoiab nüüd kodus kipskätt süles. Ajakirjanikule ütles ta, et siiani tuksub peas kuri mõte hirmutada kohtuga eramaja omanikku, kelle hoone ees ta 7. veebruari hommikul kukkus.

?Oleks siis liivapoegagi olnud, puhas klaasjää! Ei tea, kuidas majaperemees ise liikus, ehk istub ka kodus, jalg kipsis,? rääkis keskeas naine õnnetust päevast.

Advokaadibüroo Concordia vandeadvokaadi Raul Obergi selgitust mööda oleks pöördumine kohtu poole teoreetiliselt võimalik, praktikas aga pole seda veel keegi teinud.

Pärnu maakohtu tsiviilkohtunik Ingrid Hallas ütles, et küsimus on selles, kes Eestis algatab esimesena niisuguse protsessi.

?Küllap see on aja küsimus, sest mujal maailmas peetakse igasuguseid istungeid,? tunnistas Hallas.

Kohtuniku sõnade järgi ei peaks inimeste kannatusi autodega juhtuvast vähem väärtustama, sest kukkumisel võivad olla tõsised tagajärjed.

Õigusemõistja teatel saab kahju sisse nõuda tsiviilkoodeksi paragrahvi 448 alusel.

Oberg ja Hallas väidavad, et luumurd, põrutus või nihestus ei ole kukkuja ainus kahju.

?Haigekassa maksab kinni küll ravikulud, aga kannatanu võib rebida katki või rikkuda kalli mantli või jope, ka see on kahju,? täpsustas Oberg.

Kohtuniku selgitust mööda peab protsessi algataja suutma tõestada kahju ja selle tekitanu süü.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing