Toll uurib oma töötajate seotust salakütusega

07. märts 2001, 08:46

Saaremaal Roomassaare sadamas nädalavahetusel avastatud suure koguse salakütuse pärast ameti maha pannud Kuressaare tollipunkti juhataja Mart Kiisa ning tema kahe endise alluva tegevus on lisaks kaitsepolitseile ka tollinspektuuri luubi all, kirjutab Postimees.

Tolli tööd Saaremaal ligikaudu kümme aastat juhtinud Mart Kiisa pani ameti maha üleeile oma soovil, ootamata ära, kuni Edela tolliinspektuuris on lõpule jõudnud samal ajal algatatud teenistuslik juurdlus.

Edela tolliinspektuuri juhataja Marek Helm ütles, et juurdlus peab näitama, kas piirkonnajuhi Kiisa korraldusel tankeri Coastal Water tollipabereid vormistanud kaks tolliametnikku tegid oma tööd korralikult või pigistasid mõne dokumendi vormistamisel silma kinni.

Helm ütles, et esialgsed seletuskirjad on meestelt ka võetud, nende sisu ei soovinud ta aga avalikustada. ?Ma ei taha väita ega ka välistada võimalust, et tollipunkti juht teadis, mis laevaga tegelikult Roomassaarde tuleb,? lausus ta. ?Tahaks siiski loota, et ta ei teadnud sellest midagi, sest rahasumma on suur ja vastavalt sellele ka karistus.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing