Võru spordihalli asjus pole endiselt selgust

12. märts 2001, 09:29

Vaidlus Võrru kavandatava spordihalli ümber pole lõppenud ning linna avaliku elu tegelased pole saavutanud kokkulepet, millist halli ja kuhu seda täpselt soovitakse, kirjutab Võrumaa Teataja

Aega, et ehitus järgmise aasta riigieelarvesse saada, on aga jäänud umbes kuu.

?Mina ei saa öelda, kuhu selle ehitamine kõige õigem oleks, aga ma kardan, et kui kokkuleppele ei jõuta, siis jääb spordihall lõpuks üldse ehitamata,? ütles Hansapanga Võru kontori juhataja Rein Reitalu.

Võrus pole lõpuni vaieldud, kas hall tuleks ehitada üksnes kooliõpilaste jaoks või tuleks rajada sportimiskoht, kus oleks võimalik lisaks koolitundidele korraldada ka spordiklubide treeninguid, spordilaagreid ja kõrgetasemelisi võistlusi. Koolide jaoks ehitatava halli asukohaks pakutakse Kreutzwaldi Gümnaasiumi naabrust, suure halli asukohaks Kubja laululava tagust maa-ala.

Kui aga suur hall Kubjale ehitatakse, jääb see linnavolikogu esimees Andres Visnapuu sõnul koolidele kaugeks, sest koolitund on õpilaste kohale- ja tagasiveoks liiga lühike.

Riik on riigikogu liikme Jüri Kaveri hinnangul valmis välja käima maksimaalselt 10-15 miljonit krooni, mis oleks pool ehituse hinnast. Et kandideerida eelarverahale, peab parlamendil olema hiljemalt aprilli alguseks selge, mida võrulased üldse tahavad, ütles Kaver. Kui Võrus selleks ajaks kokkuleppele ei jõuta, pole Kaveri sõnul mõtet loota, et Toompealt raha pakkuma tullakse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing