Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mart Siimanni soovitus: piisab Laari tagasiastumisest

Inno Tähismaa 13. märts 2001, 17:29

Valitsuskoalitsioon ei peaks oma reitingu taastamiseks alustama valitsuse remonti ja ministrite väljavahetamist, piisab kui peaminister Mart Laar tagasi astub, ütles Koonderakonna juht, endine peaminister Mart Siimann EPL Online?ile.

?Valitsuse reiting on erakordselt madal. Peaministri reiting madalam kui kunagi varem. Peaminister peaks tagasi astuma. Ta on noor mees. Ta on korra juba poliitikasse tagasi tulnud ja tuleb ilmselt veel. Selle koha võiks täita keegi mõõdukatest,? rääkis Siimann.

?Reformierakonnal on äärmiselt populaarne presidendikandidaat Toomas Savi. Kui tema asemel valitaks riigikogu esimeheks Tunne Kelam, oleks reformierakonnal presidenditool, Isamaal riigikogu esimehe koht ja mõõdukatele jääks peaminister,? ütles Siimann.

?Kõige õigem oleks korraldada erakorralised valimised, kuid ma olen seda ise kolm aastat tagasi proovinud. See ei õnnestu. Praegune parlament peab jätkama ja ilmselt ei toimu muutusi ka valitsusliidus,? rääkis Siimann.

Reformierakond on ajanud jõulist ja radikaalset poliitikat, ent sotsiaalne mõõde on neil puudunud, lisas Siimann. Seda on pidanud tasakaalustama Isamaaliit, mis ajab sotsiaalset turumajandust, kuid on seda siiani edutult teinud, põhjendas Siimann, miks peaks just mõõdukad peaministri koha täitma.

Täna õhtul kell 19.00 algaval konverentsil, mille eesmärk on kriitiliselt analüüsida Mart Laari juhitava valitsuse kahte tegutsemisaastat, vaevad opositsiooniparteide esindajad mitmeid tänase Eesti elu probleeme.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing