Riik ei hakka ettevõtteid saastemaksudega ahistama

15. märts 2001, 17:43

Ehkki ettevalmistamisel on kaks seadust, mis peaksid viima nii keskkonnamaksude määrad kui tehnoloogia puhtuse Euroopa Liidu tasemele, ei kavatse praegune valitsus ettevõtteid ahistada, kui nad vähemalt tõestavad tähtajaks oma head tahet keskkonnasäästlikuks tootmiseks.

Riigikogu menetlusse jõudnud saaste kompleksse vältimise ja kontrolli seaduse kohaselt tuleb ettevõtetel 2007. aasta sügiseks kasutada parimat tehnoloogiat, et saastet juba tootmisel vältida.

Seitsme aasta jooksul peaksid ettevõtted välja käima 20 miljardit krooni, mis Eesti Tööandjate ja Tööstuse Keskliidu juhatuse esimehe Jüri Käo sõnul käib ettevõtetel üle jõu.

Heiki Kranichi sõnul ei pea siiski ettevõtted juhul, kui nad tõestavad oma kavatsusi selleks ajaks parima keskkonnasõbraliku tehnoloogia jõudmiseks, ka tähtaja ületamisel kartma, et ?keskkonnainspektsioon neid ahistama hakkab.?

Keskkonnaministeeriumist paari nädala pärast valitsusse heakskiiduks jõudva uue saastetasu seaduse kohaselt, mis kinnitab saastemaksu kasvu 20 protsendi võrra aastas esialgu aastani 2005, saavad ettevõtted senisest enam asendada ka saastetasu maksmist keskkonnainvesteeringutega. Kranichi sõnul ei ole investeeringumaht seejuures piiratud, mis tähendab sama võimalust ka väikeettevõtetele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing