EPL toetab kiiret liitumist Euroopa Liiduga

29. märts 2001, 08:06

Erinevalt end esimeseks eurovastaseks Eesti ajakirjandusväljaandeks tituleerinud majanduslehest Äripäev, toetab Eesti Päevaleht kindlalt Eesti kiiret liitumist Euroopa Liiduga, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

Samuti peame me meelevaldseks siduda omavahel inimeste kasvanud vastuseisu ELi astumisele viimase aja sisepoliitiliste skandaalidega.

Eesti Euroopa Liiduga ühinemiseks valmistumine ongi suuresti hirmude ja müütide kummutamine. Selle asemel, et vaadata euroskeptitsismi tõusu pärast süüdistavalt valitsuse poole, tasub ajakirjandusel vaagida oma rolli eurohirmude võimendamisel. Viimastel kuudel on senisest jõulisemalt avalikkuse ette astunud mitmed huvirühmad, kelle ärihuvidega on ELiga liitumine vastuolus.

Väide, et Eesti saab väga hästi hakkama ilma Euroopa Liitu kuulumata, kõlab õõnsalt. EL-is on Eesti võimalused kõrge elatustasemega Põhjamaad kinni püüda kindlaimad. Üksi jäädes peaks Eesti tegema suuremaid panuseid Vene ja Aasia kaartidele, mis on aga palju riskantsem ja ka meie omariiklusele ohtlik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing