Võru vorstitootja ei näe hinnatõusuks põhjust

05. aprill 2001, 09:29

Eesti suuruselt teine vorstitootja AS Wõro Kommerts (WK) ei lähe esialgu kaasa viimase nädala jooksul alanud lihahindade kasvuga, kuna ei näe selleks põhjust, kirjutab Võrumaa Teataja.

Nädala algul tõstis Rakvere Lihakombinaat 3,5 protsendi võrra sea- ja veiseliha kokku- ostuhinda ning Nõo Lihatööstus lisas sealiha kokkuostuhinnale pool krooni kilo kohta. Rakvere Lihakombinaat põhjendas hinnatõusu pingelise olukorraga toormeturul.

'Tundub, et sealiha hind on kergel tõusul,? ütles Wõro Kommertsi müügijuht Silver Ambos. Samas on veiseliha hind stabiliseerunud ning usaldus, mis hullulehmatõve kartuses veiseliha vastu kadus, on Ambose hinnangul taastumas. Pärast sügisest kanaliha hinna kerget tõusu on ka see stabiliseerunud.

Sealiha tarbimise kasv ning sellega kaasas käiv hinnatõus on Ambose sõnul seotud kartusega hullulehmatõve ees.

Samas pole sealiha hinna tõus nii suur, et WK oleks sunnitud toodete hinda tõstma. Ambose sõnul on ettevõte tõstnud ja langetanud toodete hindu paindlikult, loobunud üldistest hinnamuudatustest ning teinud seda toodete kaupa eraldi. 'Ei saa nii, et paneme kõigele jõhkralt otsa,? rääkis Ambos. Tema sõnul peab hinnapoliitikas arvestama elanike rahakoti paksust. ?Kui inimestel raha pole, siis seda pole.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing