Emor: Tulviste uus tõusev täht ka rahva silmis

12. aprill 2001, 15:40

Emori presidendikandidaatide toetuse uuringu tulemused näitavad, et arvestatavaks teiseks kandidaadiks enimeelistatud Toomas Savi järel on tõusnud Peeter Tulviste.

Peeter Tulviste kandidatuuri aktiivne eksponeerimine meedias ning avaliku arvamuse liidrite toetus on mõju avaldanud ka laiema üldsuse presidendi eelistustele. Samal ajal ei saa praeguseks aset leidnud Toomas Savi eelistajaskonna paariprotsendilist langust veel oluliseks nimetada. Siiski, kui Tulviste kampaania jätkub sama võimsusega, siis võib ka kodanikkonna eelistuste pingereas suure tõenäosusega pööre toimuda.

Võrreldes eelmise uuringuga on mitmeid kohti tahapoole langenud Edgar Savisaar, jäädes alla ka erakonnakaaslasele Oviirile. Üks põhjus pildiskandaali kõrval, miks Savisaare valinute protsent on langenud, võib olla ka Arnold Rüütli lisamine uuringu nimekirja - nende presidendikandidaatide eelistajate sotsiaal-demograafiline profiil on üsna sarnane, nad konkureerivad enam-vähem ühe ja sama sihtrühma pärast.

Võrreldes eelmise uuringuga on nimekiri täiendatud kolme nimega: Peeter Tulviste, Jevgeni Tomberg ja Arnold Rüütel.

Andmete aluseks on Emori poolt läbi viidud presidendikandidaatide toetuse uuring, mis toimus kahes etapis, jaanuaris ja aprillis 2001. Uuringu käigus küsitleti kummalgi korral 500 Eesti elanikku vanuses 15-74a. Küsitletavatele näidati nimekirja potentsiaalsete presidendikandidaatidega ning küsiti, millist kaardil toodud isikutest Te sooviksite näha Eesti Vabariigi Presidendina.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing