Tartu teaduspark avab Jõhvis 4 mln ärikeskuse

Inno Tähismaa 25. aprill 2001, 08:28

Homme avab sihtasutus Tartu Teaduspark Jõhvis äriinkubatsioonikeskuse, teatas teduspargi esindaja.

Jõhvi Äriinkubatsioonikeskus, mis on esimene omataoline asutus Eestis, loodi Euroopa Liidu struktuurifondide süsteemi ettevalmistamise eriprogrammi (SPP) tööstusliku pilootprojekti kaudu. Projekt sai raha ELi Phare abiprogrammilt ja Eesti maksumaksjalt.

Äriinkubatsioonikeskuse eesmärgiks on aidata kaasa uute ettevõtete tekkele, pakkudes algajatele ettevõtjatele soodsat infrastruktuuri (ruumid, side, kontorisisustus, ühisruumid jms) ja teenuseid oma äri alustamiseks, sh koolitus, konsultatsioonid, sekretäriteenused, abi partneriotsingul ja äriplaanide koostamisel, infolevi jms.

Äriinkubatsioonikeskuse jaoks osteti Jõhvis Pargi t. 27 hoone üldpinnaga 600 m2, renoveeriti ja sisustati vajaliku kontoritehnikaga (sh arvutivõrk jms), ehitati välja seminari ja nõupidamiste ruum (kogumaksumus 4 miljonit krooni).

Töö käivitamiseks palgati ja koolitati personal, viidi läbi konkurss alustavatele firmadele inkubatsioonikeskuse asukate valimiseks. Esitatud äriplaanidest on konkursi komisjon seni välja valinud seitse alustavat ettevõtjat.

Pilootprojekti lõppedes annab Sihtasutus Tartu Teaduspark maikuus Ärinkubatsioonikeskuse varad üle Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Ida-Viru Büroole, kes jätkab inkubatsiooniteenuste korraldamist.

Jõhvi Äriinkubatsioonikeksuse avamisest võtab osa majandusminister Mihkel Pärnoja, riigi- ja omavalitsusasutuste esindajad ja mitmed koostööpartnerid. Õhtut ilmestab Tartu Teaduspargi Laserikoja korraldatav lasershow.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing