Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Raamatupidamise toimkond muudetakse eraõiguslikuks

26. aprill 2001, 14:08

Rahandusministeerium kavandab muuta Raamatupidamise Toimkonna eraõiguslikuks ning pikendada esinaise Rita Ilissoni volitusi, mis lõpevad 9. mail.

?Rahvusvaheline raamatupidamisstandardite organisatsioon näeb ette, et raamatupidamise toimkond peab oma tegevuses olema sõltumatu ja seoses sellega me oleme pidanud läbirääkimisi ja kaalunud erinevaid variante nii audiitorkoguga kui ka kaubandus- ja tööstuskojaga,? selgitas rahandusministeeriumi finantsteenistuse osakonna juhataja Veiko Tali.

?Eesmärk oleks anda toimkonnale eraõiguslik staatus, mis tähendab seda, et raamatupidamistoimkonna juhendid on hea tava, mitte õigusaktid nagu praegu,? lisas ta.

Praeguse raamatupidamise toimkonna volitused lõpevad 9. mail. Siis tuleks toimkonna liikmed uuesti nimetada.

Detsembris kirjutas Äripäev, et Eesti raamatupidajate teejuhti Rita Ilissoni ähvardab EV Raamatupidamise Toimkonna esinaise ametist tagandamine, sest enamik tema tööajast kulub isikliku konsultatsioonifirma ohjamiseks ning mainekas audiitorettevõttes Deloitte Touche kõrge ameti pidamiseks.

Vastavalt avaliku teenistuse seadusele aga ei tohi riigiametnik olla seotud ühegi eraettevõttega. Erandjuhul lubab seadus osaluse erasektoris, kui ametnikul on vastav luba oma otseselt ülemuselt. Rahandusministeeriumi kantsler Aare Järvan tegi juba eelmisel kevadel Ilissonile arupärimise ajakirjanduses avaldatu põhjal, kuid pole siiamaani vastust saanud.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing