Liivik allkirjastas Eesti Raudtee müügileppe läbi lugemata

02. mai 2001, 08:11

Erastamisagentuuri (EEA) peadirektori kohusetäitja Jaak Liivik, kes allkirjastas riigi esindajana Eesti Raudtee ostulepingu, tunnistas, et agentuuri nõukogu pole pärast viimaseid muudatusi lepingut näinud ja ta ise ei ole lepingut lõpuni läbi lugenud, kirjutab Postimees.

Lisaks polnud EEA nõukogu liikme Ignar Fjuki sõnul Liivikul nõukogu volitust lepingut sõlmida. Liiviku kinnitusel annab talle selle õiguse EEA põhimäärus. Fjuki hinnangul on EEA peadirektori käitumine kas pahatahtlik või küündimatu. ?Tundub, et Liivik täidab kellegi ülesandeid, et niimoodi kiirustades leping sõlmiti.?

Nõukogu esimees majandusminister Mihkel Pärnoja on varem öelnud, et leping tuleb igal juhul enne maid allkirjastada. Fjuki sõnul ei olnud sellist tärminit ühegi määrusega kehtestatud. ?Pärast 30. aprilli oleks riik saanud lihtsalt erastamisest loobuda, mis ei tähenda seda, et lepingut ei oleks võinud veel ka hiljem allkirjastada,? rääkis Fjuk.

?Kiirustamine oli mõttetu, kuna ka BRS pole veel oma rahaasju korda saanud,? ütles Fjuk. Tema sõnul käitus Liivik oma volitusi ületades ka erastamisnõustaja GIBBiga lepingut sõlmides.

Kokku läks erastamise korraldamine maksma 82 miljonit krooni. Samas nentis Fjuk, et leping on sõlmitud ja EEA nõukogul puuduvad võimalused protsessi tagasi pöörata. Liiviku kinnitusel kiidab EEA nõukogu hoolimata mõnede liikmete vastuseisust raudtee erastamise heaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing