Eesti autonumber ümber maailma

07. mai 2001, 08:01

Telemees Andres Raid, ralliäss Raido Rüütel ja alles äsja purjekaga Lennuk ümbermaailmareisilt koju jõudnud Tiit Pruuli plaanivad d?iipidega ümbermaa-ilmareisi, kirjutab SL Õhtuleht.

?Suursõidust ümber maailma on praegu veidi vara rääkida,? ütles endine ralliäss Raido Rüütel. ?Idee on tõesti olemas ja mõtteid on mõlgutatud, kuid enne sügist on midagi täpsemalt võimatu paika panna. Kõik on veel liiga toores.?

Praegu puuduvad suurt seiklust plaanivatel meestel veel täpne marsruut, suurem osa reisiks vajalikust rahast ja ka autod, millega maakerale tiir peale teha. ?Need asjad ei saagi päevapealt tekkida,? ütleb Raido Rüütel. ?Aga kui ideid ei genereeri ja nende nimel ei tööta, siis ei saa üldse mitte midagi.?

?Automees Rüütel ja Tiit Pruuli on seda asja ikka ajanud,? kinnitab Andres Raid. ?Sõit saaks teoks kahel d?iibil ja eks ma ise läheks ka kindlasti kaasa,? lisab ta. ?Olen selleks isegi juba oma vanu ülemaailmseid tutvusi üles soojendanud.?

Samas usub ajakirjanik Raid, et ümbermaailmasõit (kui see üldse teoks saab) on väga raske. Seda võib võrrelda purjeka Lennuk reisiga, kuigi maismaal pole üksindus nii suur ja võimalused vahelduseks on avaramad.

?Meeskond, kes poolteist aastat peab autodes koos olema, peab olema väga hea ning vastupidav,? arutleb Raid. ?Mingisuguseid viietärnihotelle ega mullivanne ei tule, ööbimine on ikka telkides või autodes.?

Lisaks lihtsalt reisimisele plaanib Andres Raid juba pikast teekonnast telesarja filmimist, et seda osadena mõnel Eesti telekanalil rahvale näidata saaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing