Seadus laseb Euroopa Liidu kodanikke volikokku

09. mai 2001, 08:13

Uue kohalike valimiste seaduse eelnõu lubab Eestis alaliselt elavaid Euroopa Liidu maade kodanikke valla- ja linnavolikogudesse kandideerida võrdselt Eesti kodanikega, kirjutab Postimees.

Tõenäoliselt võib juba 2005. aastal peetavatel kohalikel valimistel näiteks Tallinna linnavolinikuks kandideerida ning edu korral ka pealinna poliitelus koos Edgar Savisaare ja Rein Voogiga kaasa lüüa mõni Soome või Hispaania passiga tallinlane. Seda juhul, kui tegemist on Eesti alalise elanikuga, kes valdab seadusega nõutaval tasemel tööks volikogus ka eesti keelt.

Järgmistel, 2002. aasta sügisel peetavail kohalikel valimistel ei tohi Briti või Prantsuse kodanikud veel omavalitsusi juhtima pürgida, sest vastavad punktid ei jõustu seaduses enne, kui Eesti on euroliidu täisliikmeks saanud.

Kodakondsus- ja migratsiooniameti andmeil elas Eestis tänavu mai alguse seisuga 218 alalist elamisluba omavat Euroopa Liidu riikide kodanikku.

Riigikogu kantselei direktori, justiitsministeeriumi juures töötava valimisseaduste töörühma juhi Alo Heinsalu sõnade kohaselt ei segaks uue kohalike valimiste seaduse vastuvõtmisel euroliidu kodanikest alalisi elanikke volikogudesse pääsemast isegi tõsiasi, et vastavalt kehtivale erakonnaseadusele võivad parteidesse kuuluda ainult Eesti kodakondsusega isikud.

?Ei ole nõuet, et erakonna nimekirjas saab kandideerida ainult erakonna liige,? tähendas Heinsalu. ?Seal võib olla nii parteituid kui teiste erakondade liikmeid.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing