ET jaamadesse sissemurdmine on kolmekordistunud

09. mai 2001, 14:57

Eesti Telefoni telefonijaamadesse sissemurdmiste arv on tänavu võrreldes eelmise aastaga suurenenud ligi kolm korda.

Selle aasta nelja kuuga on sisse murtud 10 telefonijaama, 5 korda on sissemurtud aprillis ja 2 korda mais. Jaamadesse sissemurdmiste ja seadmete vargustega on Eesti Telefonile tekitatud otsest kahju üle 217 000 krooni. Lisaks sellele on varguste tõttu telefoni- ja andmesideta jäänud ligi tuhat maapiirkondades elavat Eesti Telefoni klienti.

Jaamaseadmete varguse ohvriks on langenud Puka ja Tsirguliina jaam Valgamaal, Vastseliina jaam Võrumaal, Vana-Kuuste jaam Tartumaal, Vihasoo jaam Harjumaal, Sinalepa jaam Läänemaal ja kahel korral Voore jaam Jõgevamaal.

Eesti Telefoni võrguhaldamise teenistuse juhataja Erik Reinaru sõnul muutub analoogjaama seadmete asendamine järjest keerulisemaks, sest vajaminevaid seadmeid ei toodeta enam ja asendust tuleb otsida teistest kasutusel olevatest jaamadest, kus aga seadmete vähendamine võib halvendada side kvaliteeti. Senini on suudetud side taastada järgmiseks päevaks.
'Juhul, kui vargused jätkuvad, on tõsiselt ohtu seatud telefoniteenuste pakkumise järjepidevus maapiirkondades,' ütles Reinaru.

Eesti Telefon kasutab küll jaamade tehnilist valvet, kuid senised kogemused on näidanud, et lukk ja valve varast ei pea. 'On äärmiselt oluline, et järelvalveorganid ja omavalitsused teeksid head koostööd, et tagada jäätmeseadusega pandud kohustute täitmine kõigi metallikokkuostjate poolt ja piirata sellega varastatud asjade müügivõimalust,' ütles Reinaru.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing