Morgan Stanley indeksireform räsib Saksa suurfirmasid

22. mai 2001, 12:22

Investeerimispanga Morgan Stanley muudatused maailma aktsiaturgudel toimuvat kajastava indeksi MSCI-index arvutamisel seavad vähem soodsasse seisu mitmed Saksa suurettevõtted.

Pank hakkab indeksit arvutama vaid börsil reaalselt kaubeldavate aktsiate baasil, mis vähendab nende firmade osakaalu, kus suur osa aktsiatest on riigi käes või firmade vahel ristomanduses.

See mõjutab näiteks Deutsche Telekom, kus riigi käes on endiselt üle poolte aktsiatest või Volkswagenit, kus suurim osanik on Alam-Sachseni liidumaa. Ka finantskontsernide Allianz ja Deutsche Bank osakaal väheneb, mil on suured aktsiaosalused teistes Saksa firmades. Kokku väheneb Saksamaa ?kaal? indeksis 1% võrra, samal ajal kui USA ja Suurbritannia osakaal kasvab.

Nädalavahetusel andis pank teada, millised firmad hakkavad kuuluma Euroopa indeksisse. Suurim üllatus oli BMW väljalangemine, mille asemel lülitati indeksisse Porsche.

Pank alustab uue indeksiga juunis, täielikult peaks reform ühele poole saama 2002. aasta suveks. Morgan Stanley indeks on üks peamisi orientiire investeerimisfondidele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing