USA aktsiaturud läksid eile langusse

Peeter Koppel 24. mai 2001, 10:59

Ühendriikide aktsiaturud lõpetasid eilse kauplemispäeva miinuspoolel.

Imestamiseks siin põhjust pole, sest tehnoloogiakeskne Nasdaq oli suutnud kerkida eelnevad 6 kauplemispäeva järjest ning tõusev trend tervikuna on kestnud juba kaks kuud. Eilsel päeval domineerisid ka negatiivse alatooniga uudised, mis lõi piisava fooni järsult tõusnud turgudel veidi ka kasumeid sisse kasseerida.

Merrill Lynch kärpis Oracle?i <GR#US.ORCL> kasumiprognoosi, leides, et tarkvaratööstuse probleemid tõenäoliselt jätkuvad.

Samas teine investeerimispank Goldman Sachs pani maailma suurima arvutitootja Delli <GR#US.DELL> oma soovitusnimekirja. Oma esimesse vaatlusnimekirja lisas selle ettevõtte aktsia ka Merrill Lynch. Delli suutis seetõttu ujuda turule tervikuna vastuvoolu ja lõpetada 3,35 protsenti kõrgemal 26,81 dollari tasemel.

Nii hästi ei läinud aga mikrokiipe tootvate ettevõtete aktsiatel, sest turge tabas uudis mikrokiipidele tehtud tellimuste järjekordsest vähenemisest aprillis. Selletõttu läksid langusse Applied Materials <GR#US.AMAT>, Texas Instruments <GR#US.TXN> ja Applied Micro Circuits <GR#US.AMCC>.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^IXIC d=5d' target='_vbors'>Nasdaqi üldindeks</a> lõpetas eile 3,04 protsendi võrra madalamal 2243,48 punkti tasemel.

<a href='http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI d=5d' target='_vbors'>Dow Jonesi</a> tööstuslik keskmine kaotas aga 1,35 protsenti ning sulgus 11 105,51 punkti juures.

New Yorgi börsil olid kaotajate poolel sel kevadel tõusnud kütuse- ja energeetikaettevõtete aktsiad nagu Exxon-Mobil <GR#US.XOM>. Kaotajate poolele jäid veel American Express <GR#US.AXP> ja DuPont <GR#US.AMDD>.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing