Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Palts võitis Savisaart ka linlaste avalikus hoiakus

11. juuni 2001, 07:57

Eesti Päevalehe tellitud küsitlusest selgub, et ligi pooled vastanuist toetasid Tõnis Paltsi Tallinna uue linnapeana, ligi kolmandik oleks sel kohal näinud aga Edgar Savisaart, kirjutab Eesti Päevaleht.

Senise linnapea Jüri Mõisa väljavahetamist pidas avaliku arvamuse küsitluse järgi õigeks 44 protsenti küsitletutest ning Tõnis Paltsi poolt linnapeana olid ligi pooled vastanutest.

Telefoniküsitluse läbi viinud ES Turu-uuringute ASi projektijuhi Juhan Kivirähu sõnul ei oodanud ta, et linnapea vahetus nii tugevalt heaks kiidetakse.

?See oli teatud kergendustunne, et pool aastat kestnud jama, linnapeale pidev umbusalduse avaldamine ning linnapea tooli pärast võitlemine on lõppenud,? põhjendas Kivirähk küsitlustulemusi.

?Inimesed on poliitilisest võitlusest Tallinnas väsinud ning oli viimane aeg kriis lõpetada,? ütles reformierakondlasest linnavolikogu esimees Rein Voog.

?Selline suur toetus Paltsile on huvitav ? ta on ju nn mees metsast, aga meedia võttis teda ka hästi vastu ? eks nii see number tulebki,? ütles isamaaliitlasest abilinnapea Heiki Kivimaa.

Keskerakondlasest linnavolikogu liige Peeter Kreitzberg nägi eriti eestlaste Paltsi toetuse taga meedia mõju. ?Paltsi suunaline positiivne propaganda oli kindlasti tugevam kui Savisaare puhul,? ütles Kreitzberg.

Samas oli Kreitzberg veendunud, et linnapea otsevalimistel oleks Savisaar Paltsi võitnud.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing