Börsiülevaade: turg uudiste ootuses

12. juuni 2001, 09:23

Kuigi USA aktsiaturg langes eile veidi, kartes uusi kasumihoiatusi ja nädala lõpupoole avaldatavaid riigi makromajandusnäitajaid, ei kukkunud ta nii palju, et see suudaks investoreid Tallinnas aktiivsemaks muuta.

Tallinna börsil valitses eile passiivne ilma kindla suunata kauplemispäev.

Investoritel konkreetsete aktsiate osas kindlaid eelistusi polnud.

Maaklerite sõnul oodatakse uudiseid, mis turule suuna annaksid. Hetkel võib suurima tõenäosusega osutata selleks mõni suurem liikumine välisturgudel. Senini tõotab jääda aga kauplemine tasaseks.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia odavnes eile 0,6%, taandudes 159 kroonini. Pärast kiiret tõusu aprillis ning mais tundub aktsia odavnemine kasumivõtmise tulemusena ainuõige käik.

Psühholoogiliselt võiks aktsiahinnale hästi mõjuda see, kui reitinguagentuur Moody?s, kes Hansapanga pikaajalise võlakohustuste reitingu Baa1 möödunud nädalal positiivse vaatluse alla võttis, reitingu A3 viiks.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia eile veidi tugevnes, jäädes peatuma 76 kroonil ehk 0,7% reedest tasemest kõrgemal. Ettevõte suuromaniku Sonera <GR#US.SNRA> tegevjuhi tagasiastumine eile hommikul kohalikule telekomisektori aktsiale halvavalt ei mõjunud.

Välisturgudel spekuleeritakse, et lahkunud Sonera tegevjuht ei pooldanud Sonera ja Telia liitu ning nüüd on suurem tõenäosus, et säärane liit ükskord ikka sõlmitakse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing