Suvi tuleb pärast jaanipäeva

13. juuni 2001, 08:32

Ilmatargad lubavad, et alles pärast jaanipäeva võib ilm lõpuks suve meenutama hakata, kirjutab SL Õhtuleht.

?Suvine meeleolu sõltub meie paindlikkusest,? seletab psühholoog Helgi Toomsalu. Ta möönab, et pidevad madalrõhkkonnad ja pilves ilm soodustavad stressi, rusutud meeleolu teket ja psüühiliste kõrvalekallete sagenemist. ?Katsu end hästi tunda, kui päevade viisi sajab ja luud valutavad!? tõdeb Toomsalu.

?Selline jahe ja vihmane ilm pole juuni algusele omane,? teab Varbla ilmavaatleja Villu Müüripeal. ?Tavaliselt on sellel ajal põuane.?

Siiski usub Müüripeal peatset ilma paranemist. ?Üleöö aga ilm paremaks ei lähe,? selgitab ta. ?Merevee seis on pidevalt kõrge - oma 30-40 sentimeetrit üle Kroonlinna nulli - kuid kohe mõõna ei tule.?

Kõige varem võiks ilm Müüripeali arvates muutuda jaanipäeva paiku. Samas hoiatab ta, et väga kuuma suve ei tasu ka siis kohe loota. Jaheda ja niiske ilma mõju all on terve Euroopa.

Ilmatarga Ants Põldoja hinnangul sõltub meie ilm Läänemerest ja selle soojusest. ?Meri on suvel meie külmkapp, kuid toob talvel sooja.?

Tänavu on olnud ühtlaselt vilu juba ligi kuu aega järjest. Põldoja järeldab, et juuni teisel poolel peaks soojemaks minema. Tallinnas ja rannikul võtab soojenemine siiski aega, sest avameres on veesoojus vaid 11-12 kraadi. ?Soojaks läheb siinkandis alles juulis,? nendib Põldoja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing