Börsiülevaade: kohalik turg võiks langevate välisturgude taustal veidi kosuda

14. juuni 2001, 09:40

Eile õhtul tõdesid segaduses viibivad USA investorid taas, et lähitulevikus ei suuda riigi majandus piisavalt kiiresti taastuda ning aktsiahinnad libisesid allapoole.

Tallinna börsil peaks aga eile ja üleeile üleliia kiiresti alla tulnud aktsiahinnad mõnevõrra taastuma ning mitte eriti langevaid välisturge jäljendama.

Nokia juhi Ollila üleeile pärastlõunal väljendatud mure oma ettevõte käibe- ja kasuminumbrite kahanemise osas muutis eile Tallinna börsi närviliseks, mille tulemusena kerkis investorite aktiivsus ning alanesid aktsiate hinnad.

Kõige enam sattus eile löögi alla Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis odavnedes päevaga 3,2 protsenti, sulgudes 151,50 kroonil.

Kohalike maaklerite sõnul oli Hansapanga aktsia languse taga lisaks Nokia juhi näpuvibutamisele ka kasumivõtmine aktsias kui ka ostu-optsioonide kinnipanemine.

Mäletatavasti on homme kuu kolmas reede, mis on paljude optsiooni-lepingute lõpptähtpäevaks.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia sulgus 73,75 kroonil ehk 1,3 protsenti üleeilsest sulgemistasemest madalamal. Euroopa telekomisektor seevastu sibas eile keskeltläbi rohkem kui paari protsendi jagu ülespoole ning hästi suutsid endaga toime tulla ka ülejäänud turud ja sektorid, mis said Nokia pessimismist üle praktiliselt poole päevaga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing