Sebe sulgeb veel 9 bussiliini

18. juuni 2001, 08:03

Teede- ja sideministeeriumi liberaalse liinilubade poliitika viljad ei lasknud ennast kaua oodata - riigi suurim kaugvedaja Sebe teatas veel 9 bussiliini sulgemisest lisaks eile kinni pandud 14 liinile, kirjutab Postimees.

Sebe on nüüdseks loobunud kolmandikust oma bussiliinidest, allesjäänud 50 liinil toimusid aga eilsest suured muutused alates väljumiskellaaegadest ja lõpetades piletihindadega.

Sebe juhi Toivo Lehe sõnul teeb firma tõepoolest praktiliselt kogu oma liinivõrgu ümber. ?Täna näiteks tegime täielikult ümber 14 kaugliini ja ülejäänud 36 liini muudetud sõiduplaanid tulevad 1. juulil. Tulusatel liinidel täiustatakse sõiduplaane, tehakse lisareise, muudetakse aegu paremaks, alandatakse piletihindasid ja täiendatakse soodustuste süsteemi,? rääkis Leht.

Nagu kauplustes sortiment, hakkab ka liinivõrk muutunud oludes Lehe kinnitusel pidevalt muutuma. ?Neid täiustatakse ja sätitakse ringi vastavalt turu muutustele. Heategevus lõpeb ja mängima hakkavad majandusnäitajad.?

Kokku 23 endisest Sebe liinist võtsid Taisto Bussid üle seitse ning teised bussifirmad veel kolm. Nii on Eestis 1. juulist 13 bussiliini vähem.

1. juulist lõpetatava üheksa liini sulgemise peapõhjusena näitab Sebe näpuga teede- ja sideministeeriumi suunas.

Ministeerium on varem teatanud, et annab liiniload kõigile soovijatele.
See tõi endaga aga terava konkurentsi tulusatel liinidel, mille arvelt Sebe ja teisedki vedajad varem kahjumlikke firmasiseselt subsideerisid.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav on varem öelnud, et kui Sebe poolt hüljatud liinidele kommertsalustel vedajaid ei leidu, peab riik hakkama neid doteerima.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing