Kolm ministrit taganeb haldusreformist

20. juuni 2001, 08:45

Kuigi valitsus taganes oma varasemast otsusest jätta senise 247 omavalitsuse asemel Eestisse 87 valda-linna, tõstes allesjäänute arvu 20 võrra, ei nõustu rahandus-, keskkonna- ja sotsiaalminister ka selle kavaga, kirjutab Postimees.

Reformierakonda kuuluvad Siim Kallas ja Heiki Kranich ning mõõdukas Eiki Nestor jäid vähemusse, kui ütlesid eilsel valitsuse istungil ?ei? siseminister Tarmo Looduse (Isamaaliit) leebele haldusreformi kavale, mis pakub Eestile 108 omavalitsust.

Kuigi mullu sügisel pakkus just Reformierakonnast valitsusse läinud regionaalminister Toivo Asmer haldusreformi mudeliks 15 + x (15 valda praeguste maakondade piirides ja suuremad linnad), on tänaseks reformierakondlased omavalitsuste radikaalse liitmise ideest loobunud.

Siim Kallas kordas Reformierakonna varasemat arvamust, et omavalitsuste ühinemine olgu vabatahtlik.

?Omavalitsusi peab olema vähem, kuid praegu pole selge, miks peaksid omavahel ühinema just need linnad või vallad, mistõttu ei saagi minu arvates käsitleda valitsuse ettepanekut omavalitsustele kui reformi lõplikku kava,? ütles ta. ?Jäin valitsuse istungil põhimõtteliselt eriarvamusele, et ei jääks muljet, nagu kiitnuks ministrid heaks arvu 108 kui lõpliku otsuse omavalitsuste hulgast.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing