Börsiülevaade: Eesti Telekom all, Hansapank ja Norma üleval

18. juuli 2001, 14:43

Täna kindel käibeliider ja investori lemmikaktsia Tallinna börsil puudus. Vilkalt kaubeldi lisaks homme oma teise kvartali tulemused avaldavale Eesti Telekomile ka Hansapanga ja Norma aktsiatega.

Veidi negatiivsete lootustega teise kvartali tulemustele vastu minev Eesti Telekom andis ka täna veidi oma hinnas järele, odavnedes 1,4%, 68,80 kroonini.

Eesti Telekomi aktsiaga vastupidi liikunud Hansapanga aktsia ei petnud investorite lootusi ka täna tõustes viimase kuu kõrgeima tasemeni, sulgudes 155,75 kroonini ehk 1,5% kõrgemal kui eile.

Kuigi Hansapank avaldab oma tulemused alles rohkem kui kuu aja pärast tunduvad investorid olevat panga arenguteega igati rahul.
Hea märk on ka see, et Hansapanga poolt hiljuti omandatud Leedu Hoiupank tootis esimesel poolaastal juba kasumit.

Norma sulgus täna 50 kroonil ehk 0,6% kõrgemal kui eile.

Huvi ohutusrihmade tootmise vastu võis veidi olla tingitud tänasest <# Äripäeva artiklist= http://www.aripaev.ee/1963/rt_ly_196301.html>, kus Norma juhid olid teadaolevalt ühele Rootsi maaklerfirmale väitnud, et ettevõtte aastane müügikasv on järgneva viie aasta jooksul vähemalt 20% aastas.

Kuigi Norma lükkab ise antud väite ümber võivad eelpool mainitud käibekasvu numbrid üle kellegi huulte siiski lipsanud olla, lootuses et see kunagi laima publiku ette ei jõua.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing