Kallas näeb lahendust maksutülis Lätiga

23. juuli 2001, 12:42

Siim Kallase juhitav rahandusministeerium näeb võimaliku variandina Eesti ja Läti maksutüli lahendamisel rakendada topeltmaksustamise vältimiseks nn krediidimeetodit.

?Eesti poolt võimaliku lahendusena välja käidud krediidimeetod on sõlmitud kõigi ülejäänud riikidega ning ka rohkem levinud,? selgitas rahandusministri nõunik Madis Müller. ?See tähendab seda, et kui ühes riigis on lepingust tulenevalt alandatud määraga tulumaksu võetud, siis teine riik võtab arvesse selle makse osa, mis on juba makstud. Mõlemal juhul on eesmärgiks vältida igasuguste tulude topeltmaksustamist.?

Praegu Eesti, Läti ja Leedu vahel kehtiv topeltmaksustamise vältimise leping on liberaalsem kui Eestil on teiste riikidega.

Täna kohtus rahandusminister Siim Kallas Valkas oma Läti kolleegi Gundars Berzinshiga, kus püüti lahendust leida kahe riigi vahel tekkinud maksutülile. Läti pool on seisukohal, et meie tulumaksuseaduse teatud punktid pole kahe riigi vahelise topeltmaksustamise vältimise lepinguga kooskõlas. ?Meie sellega päriselt ei nõustu ja ei nõustu ka sellega, kuidas Läti seda lepingut ühepoolselt lõpetada plaanib,? sõnas Müller.

Valkas kohtumise juures viibiva Mülleri sõnul käis Läti rahandusministeerium välja ka tehniliselt keerulisemalt teostatavaid ettepanekuid, mida arutatakse uuesti juba ekspertide tasandil septembrikuus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing