Euroliidu pooldajate arv on järsult kasvanud

10. august 2001, 09:30

Uuringufirma Emor küsitluse järgi on juulis järsult tõusnud valimisealiste kodanike toetus Euroopa Liiduga ühinemisele, ületades eurovastaste hulga üheksa protsendi võrra, kirjutab Postimees.

Juuli lõpus tehtud uuringu kohaselt toetab 50,4% Eesti valimisealistest kodanikest Euroopa Liiduga ühinemist. Veel juuni keskel oli euroliidu toetajaid 43%, mis jäi napilt alla vastaste hulgale, keda oli toona 44%. Euroliidu vastaseid on uuringu järgi praegu 41,1%.

Viimati ulatus toetus Euroopa Liiduga ühinemisele vähemalt pooleni valimisõiguslikest kodanikest eelmise aasta jaanuaris, mil see oli 52%. Tänavu kevadel püsis toetajate hulk pikka aega alla 40%, langedes mai alguses koguni 35 protsendile.

Eurotoetajaid on lisandunud põhiliselt eesti rahvusest alla 50aastaste meeste hulgas, naiste ja Eesti kodanikest mitte-eestlaste suhtumine Euroopa Liitu on jäänud samaks.

Emori analüütiku Aivar Voogi hinnangul võib toetuse suurenemise üks põhjus olla valitsuse ja allasutuste oskuslik europropaganda.

?Euroopa Liidu positiivseid külgi on oskuslikult välja toodud, samuti on mõju avaldanud senisest suurem panustamine just majanduslikele põhjendustele,? märkis ta.

Voog tõi välja, et juuli alguses avalikustas Euroopa Liidu infosekretariaat ekspertküsitluse, milles osales üheksa Eesti majandusanalüütikut. Analüütikute hinnangul kiirendab Euroopa Liiduga ühinemine Eesti majanduskasvu, mis toob kaasa suurema palga- ja pensionitõusu.

Voog märkis, et euroliitu suhtumise paranemist võis soosida ka juuli keskel käivitunud SAPARDi programm, mille raames annab Euroopa Liit tänavu Eesti põllumeestele 190 miljonit krooni toetusraha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. November 2009, 00:00
    Otsi:

    Ava täpsem otsing