Ministrite rahasoove ootab 1,8 miljardi kroonine kärbe

14. august 2001, 08:15

Valitsus alustab täna vaidlusi 2002. aasta riigieelarve kava üle, mille kulutuste poolelt peavad ministrid oma rahasoove veel 1,8 miljardi krooni ulatuses maha tõmbama, kirjutab Eesti Päevaleht.

Terve suve väldanud ministrite ja kantslerite läbirääkimiste tulemusena õnnestus rahandusminister Siim Kallase sõnul rohkem kui kuue miljardi kroonist eelarveauku kahandada 1,8 miljardile kroonile.

?Ikkagi on see number väga suur ja praegu on veel vara öelda, mismoodi edasi minna,? märkis Kallas. ?Rahandusministeeriumi taotlus on igal juhul see, et eelarve tuleks puudujäägita, et kulud arvestataks vastavuses laekuvate tuludega.?

Kallase hinnangul tuleb üle võimaluste küsitud summat kärpida. ?Mul on nägemus, kuidas kulusid kärpida, kuid ma ei ava seda veel,? lisas Kallas.

Rahalise katteta kulutused on ministri sõnul seotud suurte valdkondadega. ?Konkurentsitu liider on siin sotsiaalministeerium, kelle ettepanekud on kõige suuremad. Aga igal pool on probleeme, kus asjaosaliste arvates oleks rohkem raha vaja,? lausus Kallas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing