Kolmsada Pärnu korterit sooja veeta

13. september 2001, 08:26

Teist kuud sooja veeta Kesklinna Elamu OÜ ja Ranna Elamu OÜ ligikaudu 300 korteri elanike probleem ei liikunud lahendusele lähemale esmaspäevalgi, kui kohus pidi arutama kahe haldusfirma pankroti väljakuulutamist, kirjutab Pärnu Postimees.

Kohtuistungi palus edasi lükata võlausaldaja Pärnu Soojus AS, mis keeldub soojakraane avamast enne, kui haldusfirmade 6,6 miljoni kroonine soojavõlg on tasutud.

Pankroti väljakuulutamine oleks andnud võimaluse müüa Kesklinna ja Ranna Elamu vara ning alustada võla kustutamist.

Ajutise pankrotihalduri Raul Obergi andmeil on haldusfirmadel bilansi järgi vara ligikaudu kaks miljonit krooni ehk üle kolme korra võlgadest vähem, kuid varade tegelik väärtus on veelgi väiksem.

Pärnu Soojusel oleks seega lootust rohkem raha tagasi saada siis, kui Ranna Elamu ja Kesklinna Elamu omaniku ESS Haldusega õnnestuks võlgade tasumise kohta sõlmida kohtuväline mõistlik kokkulepe.

Vaatamata ESS Halduse esialgsele lubadusele võlg tasuda, on läbirääkimised võla tasumise üle jooksnud ummikusse.

Väidetavalt toetab jäika lähenemist Pärnu Soojuse omanik Rootsi suurkontsern Vattenfall.

Nuudi sõnade järgi tunnevad rootslased end ESS Halduse käitumisest solvatuna ja leiavad, et Taani suurkontserni Falck kuuluv ESS saaks soovi korral võla raskusteta tasuda, ning seetõttu võlgnikule järeleandmisi ei tee.

ESS Halduse juhatuse esimees Heigo Kaldra ei pea nõudmist kõik võlad tingimusteta tasuda õiglaseks, sest osa võlgu pärineb aastate tagant ja Pärnu Soojus on ise kuulutanud nende laekumise ebatõenäoliseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing