Metanoolimürgitusse surnuid 56

16. september 2001, 14:09

Pärnu- ja Läänemaa mürgistusjuhtumite tagajärjel oli pühapäeva hommikuks hukkunud 56 inimest, neist 54 Pärnu- (neist 14 surnud haiglates) ja 2 Läänemaal (neist 1 surnud haiglas) mürgituse saanud inimest.

Pärnumaalt haiglasse sattunutest on 65 ja Läänemaalt 1 inimene peale arstiabi andmist haiglast välja kirjutatud. Hetkeseisuga viibib haiglates 61 inimest Pärnumaalt ja 5 inimest Läänemaalt.

Surmajuhtumite uurimiseks alustatud kriminaalmenetlused võttis neljapäeval üle Keskkriminaalpolitsei Lääne regionaalkeskus. Eeluurimist viibläbi uurimisgrupp, kuhu kuuluvad kaks Keskriminaalpolitsei ja kaks Pärnu politseiprefektuuri kriminaalosakonna töötajat. Vajadusel saab uurimisgrupp igakülgset abi teistelt politseiasutustelt.

Igasugust salaalkoholi müügikohti puudutavat informatsiooni oodatakse üle kogu Eesti politsei lühinumbrile 110. Politsei palub kõigil, kes on kahtlase päritoluga alkohoolseid jooke ostnud, hoiduda nende tarvitamisest. Pärnus ja Pärnumaal on kontrollitud 390 kohta, mille suhtes oli kas kahtlusi või elanikkonna poolt antud vihjeid salaalkoholi müügi kohta, neist 47-s avastati salaalkoholi ja tubakatooteid (kokku alkoholi 2265 liitrit, tubakatooteid 13 846 pakki).

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing