Börsiülevaade: Tallinn börs triivis allapoole

17. september 2001, 14:59

USA börside avanemise ootuses vajus Tallinna börs tänasel kõrge aktiivsusega börsipäeval selgelt allapoole. Siiski hoidis Euroopa börside lõunane tugevnemine pärast hommikust ligi 5%st kukkumist Tallinna börsi hullemast.

Kõige suurema löögi all oli täna Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, millele aitas peale tema küljes rippuva tehnoloogiapitseri kaasa veel möödunud reedene Sideameti kavatsus tunnistada Eesti Mobiiltelefon olulise turujõuga ettevõtjaks.

Kohalik telekomisektori ettevõte aktsia kotas täna 4,4% ja taandus 43,75 kroonini.
Langus ja sulgemishind ei olnud aga siiski nii sügavad kui möödunud kolmapäeval, kui aktsia käis ära 40 ning sulgus 43 kroonil.

Kuigi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiatega tehtud 12 mln kroonine käive meenutas möödunud nädala keskmisi mahte, kasvas aktsiatega tehtud tehingute arv tänu väikeinvestoritele täna märgatavalt, ületades isegi Eesti Telekomi aktsiatega tehtud tehingute koguarvu.

Kui möödunud nädalal jätkus investoritel silmi vaid põhinimekirja jaoks, siis täna sattus löögi alla ka lisanimekirjas noteeritud õlletöösturi Saku <GR#EE.SAKU> aktsia, mis taandus tugeva käibe najal ligi 5% ning sulgus viimase aasta madalaimat taset tähistaval 53,75 kroonil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing