Tarbijakaitse peab vee kallinemist õigustühiseks

11. oktoober 2001, 08:04

Tallinna volikogu tarbijakaitsekomisjoni hinnangul ei tohiks linnavalitsus mingil juhul nõustuda Tallinna Vee hinnatõusu taotlusega, kuna volikogu lähtus firma erastamisel pakkumisest, mis jättis kolmel esimesel aastal vee hinna muutumatuks, kirjutab Postimees.

Komisjon leidis oma teisipäevasel koosolekul, et linnavolikogu tegi Tallinna Vett erastades valiku just seetõttu, et parim pakkuja International Water UU lubas vee hinna jätta kolmel esimesel aastal muutumatuks. Nüüd aga nõuab erastaja seitsmeprotsendilist hinnatõusu, viidates tarbijahinnaindeksi (THI) muutusele.

Linnavolikogu liikme, tarbijakaitsekomisjoni aseesimehe Jaak Vihmandi hinnangul peab linnavalitsus lähtuma volikogu otsusest, mis vee- ja kanalisatsiooniteenuse kallinemist ei võimalda.

Vihmani kinnitusel tegi volikogu mullu oktoobris toimunud koosolekul erastamisotsuse, lähtudes aktsiate eest makstavast 1,33 miljardist kroonist ja hinnakujunduse pakkumisest, kus kinnitati, et veevarustuse ja heitvee ärajuhtimise teenuse hinna muutmise koefitsient on kolmel esimesel aastal null ja 2004. aastal 15 ning 2005. aastal 15 protsenti.

?THI pole midagi muud kui samuti koefitsient hinna määramisel ning seega ei saa selle võrra hind kasvada,? märkis Vihmand.

Tarbijakaitsekomisjoni hinnangul on seega valitsuse mingitel teistel tingimustel kui volikogu otsuses ette nähtud sõlmitud leping õigustühine ja täitmisele kuuluvad linnavolikogu kui Tallinna linna kõrgeima otsustaja tingimused: aastatel 2001, 2002, 2003 Tallinnas vee hind ei muutu.

Vihmand tõdes, et valitsuse ja volikogu tegevus on vastuolus, kuigi koalitsioon on reeglina nõus valitsuse ettepanekutega. ?Siiski võiks volikogu seekord tegutseda linnakodanike huvidest lähtudes, sest linnal on läbi kuldaktsia võimalik mõjutada Tallinna Vee otsuseid ja taotlusi,? ütles Vihmand.

Linnavalitusest märgiti eile, et THI võrra vee kallinemine ei tähenda veetariifi muutust, ehkki tarbija jaoks pole tõesti vahet, milline hinnaosis muutub. Linnajuhtide arvates oli volikogul otsust tehes teada, et hinnamuutus THI võrra seisab erastamislepingu lisades.

Tallinna linnavalitsus otsustas eilsel istungil veehinna tõstmise küsimust veel kaaluda ja lükkas otsustamise seetõttu edasi järgmisele nädalale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing