Kemira Soomes andis kasumihoiatuse

15. oktoober 2001, 13:36

Kiire maailmamajanduse nõrgenemine avaldub Soome keemiakontserni Kemira majandustulemustes, kes andis kasumihoiatuse, teatas MTV3.fi.

Firma Chemicals-üksuse Pulp Pare Chemical on kannatanud klientide vähenemise tõttu, kuid kasum on siiski ligilähedane eelmise aasta tulemusele. Vesikemikaalide ala on arenenud eelmisest aastast paremini. Industrial Chemicals üksuse titaandioksiidpigmendi turuolukord on aga aasta jooksul nõrgenenud.Kemira Agro OY üksusel käive tänavu isegi paraneb loodetavasti, kuid siiski jääb kasv alla varem planeeritule.

Eestis on Kemira Agro OY-l kaks tütarfirmat Kemira Agro Eesti AS ja Fertimix AS, keda Soome emafirma kasumihoiatus kuidagi ei puuduta.
Eesti suurimaid agrokeemiatoodete tootjaid Kemira Agro Eesti ASi finantsjuht Katrin Kärpuk ütles, et nii II kui III kvartal on läinud prognoositust paremini, kuid et agrokeemiatooted on hooajaline kaup, on põhihooaeg juba läbi saamas. Kemira Agro Eesti AS on asutatud 1995. aastal.

ASi Fertimixi tegevdirektor Maksim Savitski ütles, et ka neil on sel aastal väga head majandustulemused. Fertimix toodab väetisi ja omab Savitsi hinnangul kuni 65% Eesti turust. ?Usun et nii meil kui Kemira Agro Eesti ASil on käive ja kasum aastaga kolmandiku suurem,? lisas Savitski. Fertimix asutati samuti 1995. aastal, kuid Kemira ostis ettevõtte 1998. aastal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing