Börsiülevaade: põnevate uudiste valguses lõpetas Tallinn stabiilselt

22. oktoober 2001, 14:58

Kuigi nädala esimene börsipäev jäi Tallinna börsil ääretult uniseks ning genereeris käivet vaid 4,1 mln krooni eest oli see küllalt oluline päev nii Eesti Telekomi kui ka Hansapanga aktsionäride jaoks.

Eesti Telekomi suuromanik Sonera tegi täna oma kolmanda kvartali majandustulemustega teatavaks, et ei kiirusta oma Baltikumi telekomiosaluste müügiga, kuna need kõrge kasumilikkusega töötavad ettevõtted omavad Sonera silmis kõrget väärtust.

Valdavalt väikeaktsionäride käe all kaubeldud Eesti Telekomi aktsia sulgus täna 54,25 kroonil ehk pool protsenti madalamal kui möödunud nädala lõpus.
Praegune aktsia hinnatase on sama kui oktoobri alguses, mil Telia teatas oma konkreetsest huvist Baltikumi telekomiosaluste vastu ning mille peale Eesti Telekomi aktsia nädalaga 64,50 krooni peal jõudis ära käia.

Kuna paljud investorid ostsid telekomisektori aktsiat just Telia positsiooni tugevnemise lootuses, võiks aktsiahind järgnevate päevade jooksul mõnevõrra rõhu alla sattuda.
Suuremast kukkumisest peaks ettevõtete säästma Sonera positiivne hoiak oma investeeringu ehk siis ka Eesti Telekomi vastu.

Päev enne kolmanda kvartali tulemuste avaldamist sulgus Hansapanga aktsia 136,50 kroonil ehk praktiliselt samal tasemel kui möödunud reedel.

Ühispanga, Suprema ja Trigon Marketsi analüüside põhjal peaks pank saama kolmandas kvartalis 5,16 krooni kasumit aktsia kohta, võrreldes möödunud aasta sama perioodi 4,15 kroonise kasumiga.

Homme samuti oma kolmanda kvartali tulemustest teatav Viisnurk <GR#EE.VN> sulgus täna 44 kroonil.
Investeerimispank Trigon Markets ootab ettevõte kvartalikasumiks 2,02 krooni aktsia kohta, võrreldes möödunud aasta 2,29 kroonise kasumiga.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing