Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Der Spiegel: Nokia ümberkolimine mõjutaks Soomet tohutult

28. november 2001, 10:40

Saksa Spiegel Online hinnangul oleks Soome tähtsaima ettevõtte Nokia ümberkolimine riigile tohutu mõjuga, samas peetakse Jorma Ollila hiljutist kolimisähvardust katseks saavutada maksusoodustust.

Spiegel Online märgib, et Nokia töötajatest asub Soomes 40 protsenti, samas on Soome osa firma käibes üks protsent. Praegu asuvad lisaks ettevõtte juhtkonnale Soomes ka Nokia peakorter ning suur osa uuringutega tegelevatest osakondadest.

Helsingi börsil on Nokia kõrgemalt noteeritud kui kõik teised firmad kokku. Lisaks sellele annab telekomi-ettevõte umbes neljandiku kogu Soome ekspordist ning seisab praktiliselt kõigi erakapitalil finantseeritavate teadusuuringute taga.

Puidu- ja paberitööstuskontsernid nagu Stora Enso ja UPM-Kymmene, keda loetakse teisteks olulisteks tegijateks Soome majanduses, moodustavad ainult kolmandiku Nokia käibest.

Spiegel Online vahendab majandusanalüütik Jyrki Ali-Yrkkö sõnu, kes märgib, et Soome on ühest ainsast ettevõttest rohkem sõltuv kui ükski muu lääne riik. Samas viidatakse võimalusele, et Nokia juht Jorma Ollila tahab kolimisähvardusega mõjutada valitsust maksusoodustuse tegemiseks.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing