Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ISPA abi miinimumpiir sunnib projekte ühendama

06. detsember 2001, 13:05

Kuna Euroopa Liidu suuremate infrastruktuuriprojektide rahastamiseks mõeldud ISPA projekte rahastatakse siis, kui selle minimaalseks maksumuseks on 5 miljonit eurot (78,6 miljonit krooni), sunnib see üksikuid projekte teatavatel juhtudel ühendama, ütles keskkonnaministeeriumi investeeringute osakonna juhataja Rainer Rohesalu.

Rohesalu sõnul ilmneb projektide paketeerimise vajadus eelkõige keskkonna-alaste projektide puhul. 'Selle näiteks on Pärnu jõe valgala ja Pärnu linna veeprojekt, mis ühendab Pärnu jõe alamjooksul asuvaid väikeasulaid,' lausus ta.

Projektide rahastamise miinimumpiir peab tagama selle, et abirahaga lahendatakse paljudele inimestele olulisi probleeme.

ISPA eelistab keskkonna osas projekte, mis on suunatud vee ja õhu saastamise vähendamisele, joogivee kvaliteedi tagamisele ja parandamisele ning jäätmete ja heitvee käitlemise vastavusse viimisele Euroopa Liidu nõuetega.

Eestis on ISPA keskkonnalasteks projektideks Tartu tunnelkollektor, Viljandi veepuhastussüsteemi ning Narva linna reoveepuhastusjaama renoveerimine ning Tallinna prügila ehitamine.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing