Hiina firmade krediidireitingud võivad olla vaid oletused

05. jaanuar 2004, 14:47

Rahvusvahelised krediidireitinguagentuurid tegutsevad Hiinas sellises pimeduses, et paljud investorid on pannud nende töö küsimärgi alla, kirjutab WSJ.com.

Rahvusvahelised investorid näitavad üha suuremat huvi Hiina firmade krediidireitingute vastu (näitab võlgnike tahet ja võimet laene tagasi maksta), kuna üha enam Hiina firmasid kaasavad vahendeid välisinvestoritelt. Kuid puudulik raamatupidamine, halb kontroll ja vähene avalikustamine lööb reitingufirmade püüdlusi.

Hiina ei poolda rahvusvahelisi raamatupidamisstandardeid. Börsil noteeritud firmasid kontrollitakse sageli börsil mitteolevate emafirmade kaudu, kes ei pea avaldama finantsinformatsiooni. Lisaks avaldab valitsus segadusttekitavat statistikat.

Kui Fitch Ratings, Moody?s Investors Service ja Standard Poors saaksid sundida firmasid avaldama rohkem informatsiooni ning nende reitingud oleksid usaldusväärsemad, võiks Hiina suurendada usaldust välisinvestorite seas.

Hiina on investoritele potentsiaalselt atraktiivne turg, kus tegutseb 8 miljonit ettevõtet ja 130 panka, kes sooviksid raha tegevuse laiendamiseks.

Senini on reitingufirmad andnud reitingud vähem kui sajale Hiina firmale. Reiting võib maksta firmale algselt 80 000 dollarit ja kuni 40 000 dollarit aastas jälgimaks ja muutmaks firma reitingut.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing